Právě hraje: Pussycat Dolls - I Hate This Part
Pořad: Fajn víkend
Aplikace pro Android Facebook Mixcloud Youtube

O nás

Projekt studentského rádia na kolejích VŠB-TU Ostrava vznikl ve spolupráci Stavovské unie studentů VŠB-TU Ostrava v rámci její podpory kultury na této škole a za spolupráce vedení univerzity a Ředitelství Kolejí a menz VŠB-TU Ostrava. Rádio Kolej začalo vysílat z provizorních prostorů 1. prosince 1997. Po zprovoznění studia v lednu 1998 pak byla vytvořena stálá casinoceske programová skladba. Studio vznikalo především z iniciativy studentů a nutno konstatovat, že prvopočátky nebyly nikterak jednoduché. Ruku k dílu přiložili především lidé jako Michal Kyonka, Jiří Hrabal a Pavel Boháč. Za mikrofon pak usedli a prvním vysíláním provázeli Daniel Fňukal a Petra Bobčíková.

1.2. 1999 byla uspořádána první hudební akce ve studentském klubu Vývrtka (později Vrtule). Na oslavě „1. přirozenin rádia Kolej“ bylo přímo narváno a akce se podařila. Součástí hudební produkce bylo i promítání večerníčků, spousta soutěží a tombola. Rádio Kolej ani v dalších měsících nelenilo a připravilo řadu dalších oslav ve studentském klubu. Tato tradice trvá do dnešních dní a rádio Kolej si na své konto připsalo nespočet úspěšných studentských akcí pořádaných nejenom ve studentském klubu.

Rok 2001 přinesl do studentského rádia mnoho změn. V květnu bylo rozhodnuto o stěhování a s tímto důležitým úkolem měli všichni členové rádia samozřejmě spoustu práce. Téměř se slzami v očích ničili vše, co jejich kolegové pracně vybudovali.

V březnu 2002 se mohlo již naplno opět vysílat z nového studia i zázemí. Rádio se přestěhovalo na budovu E kolejí v Porubě, kde sídlí dodnes. Prostory sestávají z profesionálně vybaveného studia a zázemí pro členy rádia a pro ukládání potřebného audiotechnického materiálu. Prostory a velkou část technického vybavení poskytly Koleje a menzy VŠB-TU Ostrava a další část technického vybavení vedení VŠB-TU Ostrava. Všem patří velký dík všech členů rádia a studentů, které rádio svým vysíláním a akcemi po celý rok baví.

V březnu 2003 rádio Kolej oslavilo „5. přirozeniny“ a uspořádalo akci na kolejích dosud nevídanou. Do klubu si pozvalo jako gratulanty kapely (Filip M. a Valašská bluesová společnost) a odstartovalo tak další etapu života rádia.

Do studentských „dráťáků“ a následně prostřednictvím internetu, rádio mimo jiné, přineslo spoustu známých hlasů. Studio rádia Kolej navštívili nejen rektor VŠB-TUO, či primátor Ostravy, ale také řada hvězd z hudebního nebe. Před studiovým mikrofonem se ocitli jak „začínající“, tak i mnoho „profesionálních“ hudebníků. Za zmínku určitě stojí -123minut, Ready Kirken, Support Lesbiens, Arakain, Chinaski, Peha, Lenka Dusilová, Anna K. a řada dalších. Za mixážní pult si na akcích rádia stouplo i mnoho DJs, kteří zahráli vše od techna, drum’n’bassu, housu až po trance či jungle. Rádio Kolej se doposud podílelo na pořádání mnoha hudebních akcí pro studenty včetně několika raných ročníků tradičního Majálesu či Akademického mistrovství v roce 2003.

V současné době má již za sebou Rádio Kolej bohatou historii a řadu úspěchů. Funguje nepřetržitě již od roku 1997. Primární činností však stále zůstává udržení vysílání vlastních, žánrově a tematicky vyhraněných pořadů. Rádio Kolej se prostřednictvím vysílání snaží informovat studenty VŠB-TU Ostrava, ale ne jenom je, o aktuálním dění na jejich mateřské univerzitě, kolejích, v nejbližším okolí a regionu a zejména jim rozšiřovat hudební obzory prostřednictvím výběru kvalitní a zajímavé hudby.

…to be continue…

Q: Je voulai savoir si le Kamagra Ne Pouvait pas aidé les ejaculateur precosse et le flux sanguin est parfois excité par des pensées sexuelles. Vous pouvez également déclarer les effets indésirables directement via le système national de déclaration ou l’industrie pharmaceutique propose donc plusieurs médicaments à la fois qui aident à résoudre les problèmes.

Informace

Další články